9 predsevzetí pre rok 2019

9 predsevzetí pre rok 2019 28.12.2018
Rok 2019 je tu a s ním aj nový začiatok! Túžite sa naučiť ďalší jazyk, viac športovať alebo upustiť od niektorých z vašich zlozvykov? Vytvorte si s nami ideálny talizman, ktorý vám na ceste za lepším Ja pomôže!

Prelom roka prirodzene venujeme bilancovaniu. Čo sa nám v uplynulom roku podarilo, čo nás bavilo a kde je, naopak, priestor pre zmenu k lepšiemu. Je vedecky dokázané, že náš mozog má tendenciu všetky zmeny smerovať k prelomovým dátumom. Od pondelka, od prvého, od narodenín… a prelom roka je tým najväčším míľnikom.

Ak aj vy máte na rok 2019 plány, ako svoj život posunúť k lepšiemu, máme pre vás niekoľko tipov na talizmany, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ.

Využite pozitívnu energiu minerálov a drevin

Je známe, že drahé kamene majú blahodárny vplyv na ľudské telo. Môžu nám pomôcť dodať odvahu, lepšie sa koncentrovať alebo nás posilniť v boji so zdravotnými problémami. Rovnako tak vzácne dreviny. Pretože ide o prírodné materiály a my sme stále súčasťou prírody, pomáhajú nám sa lepšie napojiť na prirodzené toky energie. Využite to vo svoj prospech a vyrobte si náramok, ktorý vám dodá presne tú silu, ktorú pre svoje plány potrebujete!

 


Naučím sa cudzí jazyk

Naučím se jazyk

Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom… Otrepaná fráza, ale stále pravdivá. Rozumieť a dohovoriť sa viacerými jazykmi nám pomôže v škole, v práci aj v súkromnom živote. Objednať si na dovolenke zmrzlinu je jednoduchšie, keď na to nemusíte používať ruky. 

Na náramok sme použili:


Urobím si viac času na seba

Najdu si čas na sebe

Stále sa za niečím naháňame. Dobrovoľne aj nedobrovoľne a je fajn z toho kolotoča občas vystúpiť. Aj keď to znie divne, aby sa vám darilo dať svojmu voľnému času nejaký poriadok a pravidelnosť, chce to odhodlanie ako ktorákoľvek iná zmena.

 

Na náramok sme použili:

Nebudu se vztekat

Čo si budeme hovoriť, asi nikto z nás sa nehnevá dobrovoľne. Ale občas si skrátka nemôžeme pomôcť. A potom sme protivní na okolie aj na seba… To je určite niečo, na čom stojí za to zapracovať!

 

Na náramok sme použili:

Přestanu kouřit

Zbaviť sa zlozvyku, ktorý doslova kazí vzduch, je viac než žiaduce. Skúste si spočítať, koľko korálikov by ste si mohli v roku 2019 kúpiť, keby ste neutrácali za cigarety. No, nie je to samo osebe už dostatočná motivácia?

 

Na náramok sme použili:

 • Čierny onyx – ráznosť, vytrvalosť, možnosť stať sa pánom svojho osudu 

 • Rudraksha – pomoc pri ukončovaní starých návykov   Zamilujem sa

Najdu si lásku

Či dodržíte toto predsavzatie nezávisí tak úplne od vás, ale predsa len môžete ísť šťastíčku naproti… Buďte v pohode, cíťte sa dobre a majte radi sami seba. V okolí sa určite objaví niekto, koho vaša energia priláka.

 

Na náramok sme použili:

 • Ametyst – pritiahnutie pravej lásky, posilnenie vernosti, zvýšenie nádejí 

 • Palisander – spoznanie vlastného vnútra, krása a pôvab 


  Začnem jesť zdravšie

Začnu zdravě jíst

Pohľad do zrkadla vás zatiaľ netrápi, ale uvedomujete si, že na káve a hranolkách nevydržíte žiť do stovky? Začať so zeleninou, strukovinami a orieškami nemusí byť vždy ľahké. Ale vaše telo sa vám odmení! Predstavte si už dnes, čo všetko v novom zvládnete s tou záplavou energie!

 

Na náramok sme použili:

 • Rodonit – priznanie si vlastných chýb, posilnenie vitality a aktivity

 • Obrázkový jaspis –nové začiatky, potlačenie starej túžby

 • Bodhi – sústredenie


  Najdem si novú prácu

Najdu si novou práci

V práci trávime veľkú časť nášho bdelého života. Keď už nemôžeme povedať, že svoju prácu milujeme, mali by sme ju mať aspoň radi. Pracovať na niečom, čo nám dáva zmysel, čo robíme dobre a sme za to adekvátne ohodnotení. Zatiaľ to tak nemáte? Je načase to zmeniť! Žijeme predsa len raz.

 

Na náramok sme použili:

 • Hematit – posilnenie vôle, odvahy a rozhodnosti 

 • Eben – ochrana pred negatívnou energiou 


  Budem sa lepšie starať o svoje financie

Postarám se o své finance

Všetci dobre vieme, že koráliky nie sú jediná vec, čo sa vie rýchlo rozkotúľať. Aby na konci roka 2019 bola vaša finančná bilancia priaznivejšia, je treba zamyslieť sa nad svojimi prioritami. Spísať si plán a držať sa ho. Držíme vám v tom palce!

 

Na náramok sme použili:

Zhubnu

Či už vás k tejto zmene dohnala nadmiera koláčov, rezňov a šalátu alebo scvrknutý šatník, neváhajte a pustite sa do toho. Ale všetko s mierou! Aby vám pri všetkom tom športovaní a premýšľaní nad jedálničkom zostal ešte nejaký čas na koráliky.

 

Na náramok sme použili:

 • Karneol – tlmenie lenivosti a nečinnosti, chuť do života, motivácia, vitalita a sebadôvera

 • Sodalit – sebavedomie, kontrola a koncentrácia 


   

Viac o jednotlivých mineráloch sa dozviete v našej encyklopédii. Ak chcete vedieť viac o pôvode a účinkoch exotických drevin, pripravili sme pre vás ďalší článok.