10 tipov ako zabaliť šperky pod stromček

Chystáte sa tento rok pod stromčekom svojim blízkym urobiť radosť vlastnoručne vyrobeným šperkom? Nechajte prehovoriť už jeho obal! Samotná škatuľka môže byť krásna. Pripravili sme pre vás 10 tipov, ako zabaliť šperk pre ženy aj mužov.
10 tipov ako zabaliť šperky pod stromček

Pondelok, 7. december 2020

Na tohtoročné Vianoce sme pripravení. Rozšírili sme pre vás sortiment darčekových škatuliek o nové decentné motívy, ktoré sa môžu ľahko stať základom pre vaše ďalšie kreatívne tvorenie. Okrem škatuliek najnovšie máme aj malé taštičky v rovnakom dizajne. A škatuľky do nich krásne pasujú.

1. Balíček s rolničkou

Rolnička je jedným zo základných symbolov Vianoc. Využíva sa ako ozdoba, ale napríklad aj ako súčasť vtipných sviatočných oblečkov. Sú Rolničky najobľúbenejšou koledou toho, koho chcete obdarovať? Ozdobte zvonivým korálikom aj balíček.

Materiál

Postup

Niekoľkokrát škatuľku omotáme povrázkom a pri poslednej otáčke navlečieme rolničku. Povrázok vzadu zaviažeme na pevný uzlík. Za povrázky zastrčíme vetvičku a darček je zabalený.


2. Balíček s ozdobou

Aj obal je súčasťou darčeka. Prečo ho nevyužiť na to, aby sme darovali niečo navyše? Pripevnite ku škatuľke ozdobu, ktorú môže budúci rok obdarovaný zavesiť na stromček alebo si ňou ozdobiť sviatočný aranžmán.

Materiál

Postup

Vyrobte korálikovú vianočnú ozdobu na drôtenom základe. Inšpirovať sa môžete trebárs v predchádzajúcom článku. Ozdobu priviažte povrázkom tak, aby sa nezničila (nelepte ju). A je to!


3. Balíček s písmenkami

Nebaví vás vypisovať kartičky s menami? Nechcete kaziť peknú škatuľku nápisom fixkou? Použite na menovku koráliky s písmenkami!

Materiál

Postup

Na tenký drôtik navlečte meno obdarovaného z plastových korálikov. Jeden koniec drôtika si držte zo zadnej strany škatuľky a voľný koniec ľubovoľne obmotávajte, aby ste dosiahli abstraktný vzor. Ak ste spokojní, drôtik odštipnite a oba konce spolu spojte zakrútením. Potom ich zasuňte pod vrstvu drôtikov, aby sa náhodou niekde nezatrhli.


4. Škatuľka s anjelom strážnym

Chcete, aby váš darček medzi ostatnými naozaj vynikol? Ozdobte ho perlovým anjelikom.

Materiál

Postup

Odštipnite si drôtik a balíček ním obmotajte, akoby ste pracovali so stužkou. Namiesto mašličky len vzájomne drôtiky zakrúťte a opäť balíček obmotajte. Na jeden z koncov navlečte postupne väčší korálik – krídelká – menší korálik – rondelku a drôtik cez škatuľku pretiahnite. Na spodnej strane opäť oba konce zakrúťte a nadbytočný drôtik odštipnite.


5. Elegantný balíček s perličkami

Na to, aby ste vytvorili elegantný, a pritom efektný balíček, nepotrebujete veľa. Stačí drôtik a pár pekných korálikov. My sme použili perličky, ale rovnako dobre poslúžia brúsené koráliky alebo trebárs minerály.

Materiál

Postup

Škatuľku obmotáme niekoľkými vrstvami tenkého drôtika. Pri poslednej otočke na drôtik navlečieme koráliky a rondelky. Konce drôtikov na zadnej strane spojíme zakrútením a zasunieme ich pod vrstvu drôtikov. Môžeme pridať vetvičku pre doplnenie atmosféry.


6. Balíček s drevenými písmenkami

Tiahne obdarovaný k prírodným materiálom? Vyrobte mu menovku z drevených korálikov s písmenkami. Síce sú primárne určené na detské hračky a doplnky, ale to nikto nespozná. ;-)

Materiál

Postup

Ľubovoľným spôsobom obmotáme škatuľku povrázkom. Pri poslednej otočke navlečieme písmenká. Na zadnej strane zaviažeme pevným uzlíkom. Môžeme pridať trochu voňavého ihličia. A je to!


7. Balíček s hviezdičkou zo živice

Ak pracujete so živicou, majte vždy poruke formičky, do ktorých môžete vyliať živicu, ktorá sa vám zvýši. Nám takto zostala modrá živica imitujúca sklo, ktorú sme vyliali do silikónovej formy primárne určenej na FIMO.

Materiál

Postup

Živica potrebuje na úplné vytvrdnutie 48 hodín. Preto si ozdobu radšej prichystajte v predstihu. Balíček môžete obmotať drôtikom (povrázkom alebo mašľou). Na vybrané miesto potom ozdobu prilepte tavnou pištoľou a je to.

 

Untitled design (23)

8. Ceduľka na taštičku

Už ste vyskúšali prácu so samotvrdnúcou hmotou FIMO Air? Ak nie, Vianoce by mohli byť skvelou príležitosťou! Je to hmota, ktorá sa svojou konzistenciou podobá skôr keramickej hline než bežnému FIMO. Stvrdne vďaka tomu, že ju necháte pár dní odpočívať. To je všetko, žiadna rúra nie je potrebná. Hmotu po vytvrdnutí môžete navyše namaľovať akrylovými farbami. Tvorenie s FIMO Air si môžete užiť aj s menšími deťmi.

Materiál

Postup

Z balíčka si odtrhneme kúsok hmoty a ten rozvaľkáme na cca 3 mm vysoký plát. Formičkou z hmoty vykrojíme požadovaný tvar. Vezmeme si špáradlo a ako prvú do tvaru urobíme dierku na pretiahnutie povrázku. Dáme si pozor, aby dierka išla skutočne skrz celú hrúbku. Potom pomocou špáradla do hmoty napíšeme meno obdarovaného. Môžeme doplniť aj ľubovoľnú štruktúru – napríklad my sme po obvode urobili bodky. No a teraz už stačí len počkať, kým hmota stvrdne. Odporúčame jej dať 48 hodín. Ceduľku potom pripevníme povrázkom, stužkou alebo drôtikom.

dárky 8

 


Untitled design (22)

9. Vlastnoručne vyrobený spájací diel

S FIMO hmotou sa dá naozaj dobre vyhrať. Túto možnosť môžete samozrejme vytvoriť aj z klasického polymérového FIMO – obdarovaný potom môže spájací diel s písmenkami nosiť trebárs ako náramok.

Materiál

Postup

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade si vyvaľkáme hmotu na cca 3 mm a vykrojíme tvar – koliesko. Špáradlom tentokrát urobíme dierky na oboch stranách. Doprostred tvaru napíšeme iniciály obdarovaného. Ak chcete dodať trochu farby, prstom na hmotu naneste perleťový púder. Nechajte 48 hodín zaschnúť a potom bezfarebným lakom (trebárs tým na nechty) povrch prelakujte, aby púder neopadával.

dárky 9

 


Untitled design (21)

10. Koráliková girlanda

Keď už raz otvoríte balíček FIMO Air, je lepšie mať v zásobe plány na viac projektov. Hmota ľahko vysychá a preto je lepšie ju spracovať naraz.

Materiál

Postup

Vykrojíme si obdĺžničky hmoty a jeden ich koniec obmotáme okolo špáradla. Tým vytvoríme tunel, ktorý bude následne našou dierkou. Hmota sa ku špáradlu neprilepí, takže ju môžete nechať na špáradle pokojne uschnúť. Počet obdĺžničkov by mal odpovedať počtu písmen v mene obdarovaného. Na každý obdĺžnik potom špáradlom napíšeme jedno písmeno. Môžeme hmotu posypať trblietkami a ľahko ich do nej zatlačiť prstom. Po zaschnutí hmoty všetko pretrieme bezfarebným lakom, aby sa trblietky zafixovali.

Copy of dárky 9


Ak si nevyberiete z formičiek na vykrajovanie, ktorá ponúkame, môžete použiť aj tá na cukrovinky. :-)

Tak čo, už máte jasno v tom, aký kabátik si tento rok pod stromčekom oblečú vaše korálikové darčeky? Nech už zvolíte akýkoľvek spôsob, prajeme vám hlavne to, aby vám tvorenie robilo radosť a obdarovanému vykúzlilo úsmev na tvári.

Budeme veľmi radi, ak sa nám na Facebooku alebo Instagrame pochválite vašimi korálikovými darčekmi.

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Utorok, 25. Január 2022

100%

Výběr v klidu domova, široká nabídka, rychlé dodání

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost