10 dôvodov, prečo si vyrábať šperky sám

Výroba vlastnoručných šperkov je ideálnym koníčkom na to, aby ste spoznali nielen samu seba. Neveríte? Pozrite sa, prečo je skvelé, keď si svoju krásnu brošňu vytvárate sama!
10 dôvodov, prečo si vyrábať šperky sám

Sobota, 21. marec 2020

Tvorba vlastnoručných šperkov je jedna z najstarších tradícií a remesiel. Už v dobách jaskynných sa ženy potulovali po lesoch a zbierali rôzne bôby, z ktorých by si mohli spraviť ľúbivý náhrdelník. Výroba vlastných šperkov má ale omnoho viac výhod, než si dokážete predstaviť.


1. Výber kvalitného materiálu

Pri spracovaní vlastného doplnku môžete zapátrať na trhu po správnej akosti komponentov, aby ste si náhrdelník nevzali raz a nestala sa z neho reťaz na bicykel. Tým pádom môžete ovplyvniť nielen vzhľad svojho šperku, ale tiež jeho životnosť.


2. Poznáte príbeh za svojou značkou

Je jasné, že si môžete rovnaký šperk kúpiť na internete, niektoré dokonca za menej než za babku. Ale! Dnes to už dávno nie je len o produkte, ktorý si kupujeme. Dnes ide predovšetkým o to, aké projekty podporujeme a čo za ich vznikom stojí. Svoju značku poznáte. Ste to VY. A taká značka bude vždy stáť za podporu.

DSC09766
Nechajte sa inšpirovať návody na tvorbu luxusných šperkov z perál v našej inšpiračné galérii.


3. Môžete byť unikátne

Váš vlastný šperk nemusí byť konvenčný, ale naopak, máte voľnú ruku na to, aby ste popustili uzdu svojej fantázii. Okrem toho sa vždy trafíte do svojho štýlu a môžete si vytvoriť desiatky unikátnych kúskov, ktoré perfektne padnú ku všetkých tým šatám, ktoré doteraz viseli v skrini, pretože „im niečo chýbalo“ a „za boha ste k nim nemohli nájsť ideálny doplnok“.


4. Forma meditácie

Tvorba šperkov nie je len formou expresie, ale aj formou meditácie. Vďaka tomu sa väčšina ľudí aj po hodinovom tvoriacom maratóne stále cíti čerstvo, pretože tieto činnosti nám dovoľujú vypnúť tú časť mozgu, ktorá sa zaoberá každodennými starosťami. Nádych, výdych, korálik za korálikom, budete viac a viac pokojná.


5. Šperky s dušou

Všetkému, čomu dávame svoj čas, dávame aj svoju energiu. Je to rovnaké ako to, prečo vám najviac chutí u babičky, ktorá do svojho receptu pridáva poriadny kus lásky. Váš doplnok bude krásny, nielen pretože ste samozrejme vybrali ideálny materiál, ktorý sa k sebe hodí, a pretože ste úžasne zručná, ale predovšetkým preto, že ste mu dali dušu.

DSC02681
Tvorbu svojho šperku si budete pamätať korálku po korálku.


6. Pochvala, ktorá za to stojí

Teraz je čas ukázať svoje umenie svetu! Keď za vami príde niekto, kto vám šperk pochváli, budete z toho mať omnoho väčšiu radosť, ako keby ste si ten istý náhrdelník kúpili v obchodnom reťazci. Odpovedať všetkým „ďakujem, to je môj vlastný výtvor“ je jedna z najlepších odmien za tie momenty, keď ste hľadali spadnuté rokajlové koráliky s lupou pod stolom.


7. Zmysluplné darčeky

Vlastnoručne vyrobený darček zo srdca vždy poteší, rovnako ako fakt, že už nemusíte zdĺhavo hľadať po obchoďákoch špecifické logo futbalového tímu, ale môžete využiť svoju kreativitu a vytvoriť tematický talizman pomocou korálikov, retiazok a ďalších komponentov.


8. Lacnejšia paráda

Človek by sa až divil, aký veľký rozdiel je v striebornej retiazke, ktorú zakúpite ako komponent, v porovnaní s rovnakou retiazkou v zlatníctve, ktorá sa považuje za hotový šperk. Či už ste fanúšikom nablýskaných kryštálov SWAROVSKI, elegantných perál do divadla alebo zložitých šitých šperkov z korálikov, domáca výroba sa vám vždy vyplatí.

DSC09483
Krásny šperk s kryštálom SWAROVSKI si môžete vytvoriť v priebehu pár minút za použitia Shamballa šnúry!


9. Naučíte sa nové remeslo

Ak je tvorba šperkov vaša vášeň, zavedie vás do zákutí, kde sa môžete naučiť mnoho zaujímavých techník. Nielen tie, ktoré ovládali naše prababičky, ale svet korálikovania a šperkovania sa neustále posúva ďalej a vy tak môžete sledovať nové pozoruhodné trendy.


10. Efektívny koníček

Ak spojíme všetky predchádzajúce body, stačí trochu obchodného ducha a internet na to, aby ste mohli zo svojho koníčka urobiť efektívny privýrobok alebo dokonca hlavnú činnosť.


Tak s chuťou do tvorby a ako vždy vám prajeme mnoho krásnych doplnkov!

019
Tvoriť môžete veľa šperkov podľa svojej fantázie alebo sa môžete nechať inšpirovať v našej Inspiračný galérii.

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Rychlost, spolehlivost. Zboží bylo dobře zabalené

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Na koralky.cz nakupuju už čtyři roky, vždy mi přišlo co jsem si objednala. Kvalita minerálních korálků je skvělá. Vyzkoušela jsem mnoho jiných obchodů s korálky, ale některé korálky mi přišli v…

+ Krásná kvalita korálků.

+Obchod mám již dlouhodobě vyzkoušený a vždy se k němu ráda vrátím.

- Bohužel cenově je dražší než ostatní obchody s korálky.

Overený zákazník
Streda, 26. Január 2022

100%

Lze koupit jednotlive mineralni koralky, kdyz vam staci 3 ks, nemusite kupovat celou pul snuru. Koralky jsou ve velmi slusne kvalite na koralky.